Szans na komplet punktów bez liku. Rawia z remisem [ZDJĘCIA]

Sport Jedno trafienie Bartłomieja Głowacza nie wystarczyło Rawii Walbet Rawicz na wywalczenie kompletu punktów. Ekipa zremisowała z Wartą Śrem 1:1.

Mecz 26. kolejki Red Box V ligi, gr. 3 odbył się w sobotę (20.05.2023) - przed rozpoczęciem Rawickiego Festiwalu Sportu. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze. Po akcji skrzydłem Bartłomiej Głowacz (na zdjęciu) zdecydował się na dośrodkowanie. Było ono na tyle precyzyjne, że po jego „wrzutce” piłka minęła wszystkich zawodników i zatrzymała się w siatce gości. Przed przerwą na dwubramkowe prowadzenie mógł wyprowadzić rawiczan Mikołaj Cheba, ale nie wykorzystał dobrego przerzutu Jakuba Dziubałki. Młody zawodnik gospodarzy posłał piłkę tuż obok dalszego słupka.

Po przerwie goście przebudzili się. Efektem była bramka tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Rawiczan remis nie zadowalał. Co chwilę meldowali się w polu karnym. Strzelali, m.in. Bartłomiej Głowacz, Mariusz Molka czy dwukrotnie Mikołaj Marszałek. Piłka po ich uderzeniach w siatce się jednak nie znalazła. Najbliżej był Mariusz Molka, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i lobował golkipera gości. Piłka uderzyła w słupek.

Goście również mogli wywieźć trzy punkty z Rawicza. Na posterunku był jednak Michał Wolny, który nie dał się kolejny raz pokonać zawodnikom ze Śremu. Mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Rawia zgromadziła 31 punktów. Zajmuje dziewiątą lokatę w piątej lidze. Do zakończenia rozgrywek pozostały cztery kolejki.

Rawia - Warta 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartłomiej Głowacz (25'), 1:1 Mateusz Pietrowski (46')
Skład Rawii: M. Wolny - J. Dziubałka (58' W. Kopij), S. Orłowski, A. Lipowczyk, P. Robak, O. Cierniak (83' M. Marszałek), B. Machi, M. Cheba (73' F. Bojdo), B. Głowacz, K. Cugier (78' J. Wojtyczka), M. Molka