Reklama

Coraz większy problem z wandalami. Kiedy monitoring w amfiteatrze?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: amfiteatr

Coraz większy problem z wandalami. Kiedy monitoring w amfiteatrze? - Zdjęcie główne

foto amfiteatr

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmieci, zniszczony zamek w wejściu do toalet, buty i puste butelki na dachu budynku - tak wygląda czasami okolica amfiteatru, który znajduje się w pobliżu parku im. Kosynierów. „Batem” na wandali ma być monitoring okolicy. Kiedy gmina planuje jego montaż?

Amfiteatr im. Mieczysława Stoora znajduje się w centrum miasta i jest miejscem, w którym mieszkańcy chętnie spędzają wolny czas. Nie wszyscy jednak je szanują.

W minionym roku w pobliżu parku stanęło stoisko z jedzeniem, które spowodowało, że niektórzy jego klienci autami rozjeżdżali teren zielony wokół amfiteatru. - Niejednokrotnie prosiłem policję o interwencję aż wreszcie pomogły inne działania. Postawiliśmy duże betonowe donice, które uniemożliwiły wjazdy aut. Dzięki temu zieleń udało się odratować - przypomina burmistrz Maciej Dubiel. Z biegiem czasu zniknął też punkt gastronomiczny, ale pojawiły się inne kłopoty.

Wandale śmiecą i niszczą

Jak poinformowali nas mieszkańcy teren jest regularnie zaśmiecany, co potwierdziła Daria Głuszek - dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, które zarządza obiektem.

- Amfiteatr im. Mieczysława Stoora jest miejscem, które służy wszystkim mieszkańcom. To miejsce spotkań zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Szkoda, że nie wszyscy potrafią to uszanować. Niestety miejsce to, pomimo wielu koszy na śmieci, jest regularnie zaśmiecane i niszczone. Musimy ponosić koszty wielu napraw - przekazuje szefowa centrum.

Plan zainstalowania kamer jest, brakuje pieniędzy

Bojanowo jest obecnie jedynym miastem w powiecie, które posiada miejski monitoring i cały czas planuje jego poszerzenie. Jak przekazuje burmistrz od dawna gotowy jest projekt rozmieszczenia kamer także w okolicy parku Kosynierów i amfiteatru. Ma ich pojawić się tam sześć.

- Jedna ma znaleźć się na budynku przy skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Bojanowskiego. Dwie zostaną zamontowane na amfiteatrze i dwie w samym parku i jeszcze jedna na wolnostojącym słupie - wylicza Maciej Dubiel. Dodaje, że nie ma nic przeciwko temu, żeby młodzież gromadziła się w miejscach publicznych, ale powinna sprzątać po sobie i szanować mienie.

Kamery z pewnością zostaną zainstalowane, ale nie wiadomo jeszcze kiedy. Powodem zwłoki jest brak środków w budżecie.

- Z powodu pandemii mamy mniejsze dochody i obecnie realizujemy tylko te najważniejsze inwestycje. Mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni- zaznacza burmistrz.

- Mam nadzieję, że planowany montaż kamer monitoringu rozwiąże problem i wszyscy będą mogli korzystać z czystego amfiteatru jak najdłużej i w jak najlepszym stanie technicznym. To nasze wspólne dobro - dodaje Daria Głuszek.

Monitoring ma być zainstalowany także w okolicy bojanowskiego marketu Dino, a także przy wjeździe do gminy od strony powiatu gostyńskiego, czyli w pobliżu cmentarza.

O planach budowy monitoringu w Rawiczu przeczytasz - TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy