Reklama

Policjanci KPP w Rawiczu ustawili się przy przejeździe kolejowym. Ich wnioski nie napawają optymizmem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Rawicz

Policjanci KPP w Rawiczu ustawili się przy przejeździe kolejowym. Ich wnioski nie napawają optymizmem - Zdjęcie główne

foto KPP Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć wykroczeń w ciągu godziny ujawnili rawiccy policjanci. W środę, 6 kwietnia 2022r. sprawdzali m.in., czy kierowcy stosują się do znaku STOP przy przejeździe kolejowym.

Ogólnokrajowe statystyki nie napawają optymizmem. Jak wynika z danych PKP PLK S.A, od początku 2022 roku na przejazdach kolejowych wydarzyło się aż 41 wypadków i kolizji, 9 osób zginęło, a 4 zostały ciężko ranne. 

W związku z wybudowaniem tuneli na ul. Piłsudskiego i Świętojańskiej w Rawiczu, w mieście zmniejszyła się liczba przejazdów kolejowych. W kilku innych miejscach, kierowcy nadal jednak muszą liczyć się z istnieniem rogatek, np. na ul. Fiołkowej. W środę pojawili się tam funkcjonariusze policji. 

Rawiccy policjanci systematycznie nadzorują przejazdy kolejowe i dokonują kontroli z uwagi na kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących znaków i popełniają wykroczenia - informuje asp. Katarzyna Starczewska z KPP Rawicz. 

Mundurowi tylko podczas jednej kontroli, na jednym przejeździe kolejowym stwierdzili pięć wykroczeń. Trzech kierowców nie zastosowało się do znaku „STOP”, z czego dwóch zostało ukaranych mandatami w wysokości po 300 zł, a trzeciego pouczono.

Ponadto, kolejny z kierowców podczas jazdy samochodem nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz rozmawiał przez telefon komórkowy. Tego kierowcę policjanci ukarali dwoma mandatami karnymi o łącznej wysokości 600 zł - dodaje policjantka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE