Reklama

Pożegnali wikariusza rawickiej fary

Opublikowano: 29 sierpnia 2021 20:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rok w parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP spędził ks. Tomasz Pawelec. W trakcie niedzielnej, wieczornej mszy świętej odbyło się pożegnanie duchownego.

Reklama

Decyzją Arcybiskupa Poznańskiego, od 1 września ks. Tomasz Pawelec został skierowany na studia stacjonarne - kurs propedeutyczny w zakresie języków biblijnych dla kandydatów na specjalizację „nauki biblijne” na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. 

Wikariusz rawickiej fary odprawił wieczorną mszę św. o godz. 18.30. Na niej pożegnał się z parafianami.

Ten rok odbieram jako najpiękniejszy prezent, jaki mogłem dostać na początek kapłaństwa. Te wszystkie rzeczy, które się działy w międzyczasie - odbieram to jako piękny dar, który zbuduje moje kapłaństwo, kształtuje mnie i zmienia moje serce. Jestem Panu Bogu za to bardzo wdzięczny - mówił w trakcie kazania ks. Tomasz Pawelec. - Mam cichą nadzieję, że przez ten rok, razem z wami, udało się zrobić taki mały krok w stronę Pana Boga. (...) Dziękuję Ojcu, który jest u góry za wszelkie dobro, które się wydarzyło. (...) Dziękuję wam za wszystko, co było dobrego w tym roku. 

Za ostatnie miesiące, spędzone w parafii, ks. Tomaszowi Pawelcowi podziękowali przedstawiciele, m.in. Akcji Katolickiej, Kręgu Biblijnego, Ojców Różańcowych, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ministrantów czy Eucharystycznego Ruchu Młodych. Nie zabrakło prezentów. Od proboszcza, ks. kanonika Wojciecha Prostaka wikariusz otrzymał na pamiątkę numery Genezaret, które "wyszły spod ręki" ks. Tomasza Pawelca.

Dziękuję za każde spotkanie, zaufanie, że chcecie się modlić, że chcecie słuchać słowa Bożego. Jeśli coś z mojej strony było w tym roku złego, przepraszam za to. Wybaczcie. Z drugiej strony proszę was o modlitwę. Arcybiskup wysyła mnie na trudne studia w Lublinie - dodał wikariusz. 

Ksiądz Tomasz Pawelec był organizatorem, m.in. spaceru miłosierdzia w Rawiczu. Pracował także w szpitalu czy ZSZ w Rawiczu. 

Od 1 sierpnia wikariuszem w farze jest ks. Arkadiusz Swat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE