Reklama

WOŚP Rawicz 2023. Jest rekord! Tyle dotąd jeszcze nie zebrano

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Włodzimierz Jędrzejczak

WOŚP Rawicz 2023. Jest rekord! Tyle dotąd jeszcze nie zebrano - Zdjęcie główne

WOŚP Rawicz 2023 | foto Włodzimierz Jędrzejczak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pieniądze, które zebrali wolontariusze rawickiego sztabu WOŚP, trafiły już do banku. Znamy kwotę, którą udało się zgromadzić podczas 31. finału orkiestry. O udanych zbiórkach mogą też mówić członkowie pozostałych sztabów z powiatu rawickiego, w Miejskiej Górce, Jutrosinie i Bojanowie.

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która rozgrzała ostatnią, styczniową niedzielę także w Rawiczu i okolicy. Działo się sporo, sporo udało się również zebrać do puszek, podczas licytacji i licznych wydarzeń przygotowanych przez miejscowe sztaby. 

Na ulicach Rawicza 29 stycznia 2023 roku o godzinie ósmej rano pojawiło się 150 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek. W tym roku na ulice miasta, ale i okolicznych miejscowości ponownie wyjechał WOŚPobus. Można go było spotkać w różnych punktach gminy Rawicz oraz Pakosław. 

Na spacer po Rawiczu wybrali się miłośnicy nordic walking, rawickie i pakosławskie morsy wskoczyły do wody, strażacy na Hazach przejechali z wolontariuszami, a w domu kultury odbywały się występy artystyczne, loterie czy licytacje. Nie zabrakło Światełka do Nieba, które tradycyjnie kończy WOŚP-owe granie.

W trakcie wydarzenia zebrano 134.119,32 złotych, to kwota ze zbiórki wolontariuszy, terminali płatniczych i eSkarbonki. Na podsumowanie i potwierdzenie tej kwoty trzeba będzie poczekać kilka tygodni - do ostatecznego podliczenia przez bank.

- Finał w Rawiczu był bezpieczny, bez incydentów - podkreśla Kacper Kwiatkowski, szef miejscowego sztabu. - Wszyscy wolontariusze rozliczyli się. Było ich aż 150. Aktywnie w finał włączyły się Ochotnicze Straży Pożarne. Bardzo im, a także policji dziękujemy. Rozdaliśmy bardzo dużo nagród. Nie pamiętam finału, by było ich aż tyle. Byłem też bardzo pozytywnie zaskoczony, że pojawiło się wiele nowych osób, które brały udział w licytacjach. Do tej pory pojawiali się "stali bywalcy". Mieliśmy fajne wyniki. Cieszymy się z uzyskanych kwot z licytacji, choćby za koszulki: Lecha Poznań (za 2 tys. zł) czy Karola Świderskiego (1.750 zł) - podsumował. 

Sztab WOŚP w Miejskiej Górce zebrał 39 tys. zł.

Relację z tego, co działo się w Miejskiej Górce przeczytasz TUTAJ 

Sztab WOŚP w Jutrosinie zebrał 15 tys. zł (stan na 29 grudnia, godz. 22.00)

TUTAJ przeczytasz o finale orkiestry w Jutrosinie

Sztab WOŚP w Bojanowie zebrał 63.435,64 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE